Elceram - keramické substráty


Technologie tlustých vrstev


Technologie tlustých vrstev

Technologie tlustých vrstev

Máme více než dvacetileté zkušenosti s technologií tlustých vrstev. Pro naše zákazníky zpracováváme výrobní data ve standardních i nestandardních formátech, navrhujeme a vyrábíme sítotiskové předlohy a síta. Máme bohaté zkušenosti s výpalem tlustovrstvých odporů a rezistorových sítí a jejich trimováním. Parametry technologie tlustých vrstev odpovídají požadavkům současného světového trhu. 

 

Použití tlustovrstvé technologie

Technologie tlustých vrstev je alternativou ke klasické technologii výroby desek plošných spojů – DPS. Používá se všude tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na dlouhou životnost, tepelnou odolnost, mechanickou pevnost, tepelnou vodivost, elektrickou pevnost, malé dielektrické ztráty, atd. Tato technologie také nalézá velké uplatnění všude tam, kde je chemicky agresivní prostředí a kde klasické materiály jako FR4 selhávají. Aplikace této technologie lze nalézt např. v: automobilovém a leteckém průmyslu, lékařském průmyslu, osvětlovací LED technice, výkonové elektrotechnice, hybridní mikroelektronice, mikrovlnné technice, senzorice, elektronických součástkách, atd. 

 

Tisk tlustých vrstev - sítotiskový automat

Výpal vrstev

Trimování odporů

Tlusté vrstvy se připravují pomocí
sítotisku.
Disponujeme třemi vypalovacími pecemi pro výpal tlustých vrstev. Pro trimování odporů disponujeme dvěma trimovacími lasery.

 

                          Výrobní čisté prostory třídy 8

Vypalovací pece pro tlusté vrstvy
 
     

      V čistých prostorách probíhá tisk a kontrola vrstev

         Vlastníme 3 tunelové pece do teploty 1000°C