Elceram - keramické substráty


Výzkumné projekty a aktivity

Protože si chceme zachovat konkurenceschopnost i budoucnu, věnujeme se vedle zdokonalování výrobních technologií a postupů projektům výzkumu a vývoje ve spolupráci s vysokými školami a výzkumnými organizacemi, zejména s fakultou elektrotechnickou ZČU, AV ČR a společností TTS s.r.o, která se zabývá technologií tenkých vrstev. Jsme členem asociace výzkumných organizací ČR AVO a  České technologické platformy strojírenství. Spolupráce s vysokými školami dále přispívá ke kvalitě získaných poznatků a zajišťuje velmi dobrou teoretickou a laboratorní základnu. 

 

V posledních letech byly úspěšně ukončeny následující výzkumné projekty:

  • 2A-3TP1/124 Fotovoltaické solární panely s GaAs čipy a optickým koncentrátorem
    Poskytovatel: MPO - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), Hlavní příjemce: ELCERAM a.s., Období řešení projektu: 2008-2011.
  • FT-TA2/018 Pokročilé svazkové technologie vytváření a zpracování vrstev pro výrobní praxi v elektronice.
    Poskytovatel: MPO - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), Hlavní příjemce: ELCERAM a.s., Období řešení projektu: 2005-2008.
  • 1H-PK/59 Vícenásobné vrstvové laminované 3D struktury keramika - kov vypalované při nízkých teplotách.
    Poskytovatel: MPO - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), Hlavní příjemce: ELCERAM a.s., Období řešení projektu: 2004-2008.

 

Významných výsledků bylo dosaženo při řešení našeho posledního výzkumného projektu Fotovoltaické solární panely s GaAs čipy a optickým
koncentrátorem, více se můžete dozvědět zde.